KONGRES 590 - 2020

logo2.png

5. edycja Kongresu 590 odbędzie się wiosną 2021 roku. Wszystkie panele i debaty będą transmitowane na autorskiej platformie Lokkarto. 

Rok 2020 jest przełomowy. Światem wstrząsnęła pandemia wprowadzając niepokój polityczny i społeczny. Polska i cały świat mierzy się naraz z kryzysem gospodarczym, klimatycznym i społecznym. Naszą odpowiedzią jest powrót do solidarności i odpowiedzialności, odkrywanie wagi rodziny i kultury, ale również wartość przestrzeni wirtualnej.

Patrzymy w przyszłość, tworzymy wyjątkowy kongres, który pozwoli odnaleźć się współczesnym liderom w coraz bardziej wymagającym świecie poprzez rekonstrukcję, wykorzystanie i realny wpływ na przyszłe trendy dla dobra Polski. Stąd kolejna edycja Kongresu odbędzie się pod hasłem „Polska 2030”.

Bardzo ważną rolę w przezwyciężaniu kryzysu odgrywają polscy przedsiębiorcy, dzięki którym w praktyce realizujemy społeczną gospodarkę rynkową. Kryzys pozwala nam zrewidować poglądy, zidentyfikować zagrożenia i na nowo spojrzeć na otaczający nas świat. Jako Kongres 590 stawiamy sobie za cel wyciągnąć wnioski z tego doświadczenia, aby przygotować Polskę do następnej dekady.

Kongres gromadzi kluczowych liderów z obszaru polityki, ekonomii i kultury, którzy razem z publicznością z całej Polski zmierzą się z wyzwaniami w dziesięciu najważniejszych obszarach współczesności. Przez kilka dni Lokkarto, czyli nasza wirtualna platforma eventowa, stanie się gospodarczym centrum Polski. Będzie to nie tylko centrum rozmowy o przyszłości, ale centrum przyszłości, nie tylko centrum rozmowy o solidarności, ale centrum solidarności po prostu. Nowatorska formuła kongresu umożliwi jego uczestnikom aktywne uczestnictwo i dialog z liderami, którzy dziś wytyczają szlak na kolejną wspólną dekadę.

Poza kongresem realizujemy projekty wspierające rozwój kultury, edukacji, sportu, gospodarki i polskiej przedsiębiorczości. Nasi specjaliści nastawieni są na tworzenie nieszablonowych projektów z wykorzystaniem najnowszych technologii. Chcemy tworzyć i promować trendy, wprowadzać polską gospodarkę w nowy wymiar, łącząc standardowe działania z tymi przeniesionymi w przestrzeń wirtualną. Naszą misją jest promocja Polski – kraju, w którym powstają nowoczesne technologie, a przedsiębiorcy rozwijają swój biznes odnosząc międzynarodowe sukcesy.

Podczas 5. edycji skupimy się na przedstawieniu Polski za 10 lat, czyli w 2030 roku. Doświadczenie roku 2020, ogólnoświatowa pandemia, zatrzymanie gospodarki, praca zdalna, oraz inne wydarzenia spowodowały, że powinniśmy wyciągnąć wnioski z tych działań i dokładnie przygotować się do przyszłości.

TEMATYKA 5. EDYCJI KONGRESU 590 

1. Patriotyzm gospodarczy - jak w oparciu o tę ideę zacząć budować długofalowe korzyści dla gospodarki?

2. Klimat - wpływ wyzwań klimatycznych i świadomości ekologicznej na decyzje biznesowe (gospodarka w obiegu zamkniętym, rolnictwo, ekologia, gospodarka wodna, sprawiedliwa transformacja, recykling).

3. Energia - co będzie zasilało nasze domy, firmy, samochody i jak te zmiany wpłyną na codzienne życie i przemysł? (energetyka, dywersyfikacja źródeł energii, nowe potrzeby, sterowanie mocą, atom, magazynowanie energii).

4. Rynek pracy - czy i jak zmieni się nasze podejście do pracy zawodowej? (praca zdalna, nowe zawody, automatyzacja, usługi).

5. Eksport - co blokuje potencjał eksportowy Polski i jak to zmienić? (współpraca międzynarodowa, kooperacja ponadregionalna, eksport, ekspansja, polskie holdingi grupy producenckie, kredyty, technologie).

6. Zdrowie i styl życia - trendy w codziennym życiu Polaków i ich wpływ na gospodarkę (telemedycyna, suplementacja, sport, ekonomia czasu wolnego, hobby, rozrywka, immersja, kredyty, turystyka, interaktywność, przemysł kreatywny, kultura, e-commerce, konsumpcja, hotele, wypoczynek).

7. Gaming i Internet - jakie szanse i zagrożenia niesie dla firm komunikacyjna rewolucja? (kosmos, 5G, AI, e-commerce, cyberbezpieczeństwo, cyfryzacja, przepływ danych).

8. Edukacja i odpowiedzialność społeczna - czego i jak będziemy się uczyć za 10 lat? (nowe zawody, nauka przez całe życie, CSR, wolontariat, współpraca, odpowiedzialność i solidarność społeczna, oszczędzanie).

9. Infrastruktura - jak zmienia się nasz kraj i jego możliwości? (transport, geopolityka, logistyka, architektura, aglomeracja, komunikacja, gospodarka przestrzenna, architektura, budownictwo, smart city, elektromobilność).

10. Demografia - jak gospodarkę zmieni starzejące się społeczeństwo? (zdrowie, opieka, komfort życia, ubezpieczenia, zakupy, usługi).

ZOSTAŃ PARTNEREM 

 

Spółka Kongres 590 została powołana w celu promocji polskich przedsiębiorców, polskiej myśli technologicznej oraz wszelkich inicjatyw wpływających pozytywnie na rozwój polskiego biznesu. W nazwie widnieje liczba 590, która pochodzi od kodu kreskowego znajdującego się na produktach wyprodukowanych w Polsce, ale dzięki naszym działaniom liczba 590 ma prezentować także inny wymiar – nie tylko gospodarczy, ale całą potęgę polskiej przedsiębiorczości, kultury, sztuki i sportu. W 2020 roku odbędzie się 5. edycja Kongresu 590 – corocznego spotkania w Jasionce pod Rzeszowem, podczas którego firmy, przedsiębiorstwa wymieniają się swoim doświadczeniem, pokazując innowacyjne rozwiązania i prezentując swoje dotychczasowe osiągnięcia.

WEŹ UDZIAŁ W WYDARZENIU

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź z nami na bieżąco!